Září 2016

Na Koupališti - Letovice

14. září 2016 v 22:26 | Kačena |  Na Koupališti - Letovice
V tomto zařízení jsme si velmi často objednávali Pizzu, v nabízí opravdu velké množství na výběr. Dřívě dělali pizzu o velikosti 45cm, která byla velice chutná a nejdražší se pohybovala kolem 189,-kč, za tu velikost a kvalitu tato cena byla vážně skvělá! Dokonce Pizzu i zdarma rozváží!
V současné době, řekla bych "tuto chloubu" pozměnili. Nabízí pizzu o velikost 35cm a 45cm, samozřejmě ceny se zvedly, ale to vše je v pořádku, každý potřebuje vydělat, jen lidé byli zkrátka zvyklí na něco jiného. Pizzu nabízí stále velmi chutnou, jen párkrát se mi stalo, že byla připálená, ale to se může stát každému. Z velké Pizzy se bez problému nají dva lidé, takže si myslím, že cena stále zůstala přijatelná.
Co se týče ostatních jídel, dávala jsem si zde Gnocchi se žampiony, kuřecím masem a smetanovou omáčkou Toto jídlo bylo velmi chuťově vyvážené a opravdu mi chutnalo, nejspíš bych tomu nic nevytkla.
Bohužel jsme se velice zklamali u Meníčka, kde nabízeli hovězí BBQ Burger s hranolkami. V ceně meníčka byla polévka, burger a makovec s citronovou polevou, vše vyšlo asi na 145,-kč. Polévka by snesla trošičku soli, ale to je opět věc názoru. Burger byl pro mne velkým zklamáním. Bulky byly kupované (čert to vem), ale bohužel nám je pan kuchař poměrně hodně připálil (skoro na uhel). Co se týče hovězího, mletého masa, tak jsem jej téměř necítila, klasika, slanina, sýr (chedar), rajče, salát a nějaká cibulka. Hranolky byly domácí, to mně potěšilo, musela jsme si je tedy dosolit, ale obecně solím poměrně hodně, takže v pořádku a v mističce kupovaná BBQ omáčka. No Burger byl opravdu zklamáním :-/. Makovec nám docela chutnal, jen byl poměrně suchý.
Raději Na Koupaliště chodit na Pizzy, které opravdu umí, než na nějaká jidla tohoto typu. Člověk by si řekl, že na tom není skoro co pokazit, ale bohužel asi ano. Nepochutnali jsme si.
Obsluha je příjemná a pozorná, jen když by jste si chtěli nechat dovézt pizzu, raději volejte vícekrát, často se stává, že obsluha u baru telefon nebere!

Za nás určitě restauraci Na Koupališti navštívit můžete, ale nemějte přehnaná očekávání.

Dáváme 6/10b

Odkaz na webové stránky: http://restauracekoupaliste.cz/

Motorest 60 - Rozhraní

14. září 2016 v 12:50 | Kačena |  Motorest 60 - Rozhraní
Asi přes hodinu přemýšlím, jak začít tento článek o Motorestu 60.
Motorest se nachází na Rozhraní opět u hlavního tahu Brno - Svitavy. Místo restaurace (kde dříve byl i obchůdek) je perfektní, parkoviště pro poměrně hodně aut, teráska vedle hospůdky... bohužel ani tyto předpoklady motorest neuživí, pokud je špatné vedení.
Vezmu to asi od začátku. Motorest na Rozhraní byl vyhlášeným místem, skvělé umístění, skvělá obsluha a hlavně výborné jídlo. V restaraci se pořádaly různé akce včetne svateb nebo rautů, lidé sem chodili na odpolední pivko, večer zase na večeře. Když si člověk domluvil nějaké jidlo, které na "jídeláku" není, kuchař se snažil vždy vyhovět, zkrátka Motorest 60 byl perfektní a skvělá restarace.
Bohužel byl Motorest prodán a to byla ta klíčová chyba. Nynější majitelka o podnikání nejspíš nic moc neví. Hospodu kupovala jako rozjetý podnik, ale za tak krátkou chvíli jej položila doslova a do písmene na lopatky. Restarace je v exekuci, teráska se rozpadá a očividně to nikoho moc nevzrušuje. Jídelní lístek se změnil, zmenšily se porce a navýšily se ceny (to by nebyl problém, kdyby za to ta jídla opravdu stála). Kvalita jídla, jak vzhled, tak i chuť si velice pohoršila.
Ještě půl roku nazpět, jsem si v motorestu dávala meníčko, polévka pórková ta byla tedy výborná a hlavní chod jsem měla kuřecí na žampionech, taktéž velice dobré.
Po zhruba půl roce, jsem si sedla s kamarádkou na terasu, chvíli jsme čekali a pak došla obsluha (majitelka). Točené mají pouze pivo a nebo ZON kolu, žádná žlutá či malinovka (bohužel). S kamarádkou jsme měly chuť na nějakou topinku, vzhledem k tomu, že jsme přišli ve 14h, byla na stole ještě nabídka denních meníček. Obsluze jsme řekli, že bychom si přáli jídelní lístek, ale paní majitelka nám oznámila, že do 14:30h se podávají pouze meníčka. To by bylo v pořádku, kdyby byla plná hospoda a kuchař by měl co dělat s nandáváním meníček, ale v zařízení nebyla doslova ani noha.
V meníčku byl výběr ze tří jídel, z toho dvě byla smažená (super). Seznam alergenů nikde, což je tuším povinnost, aby to tam bylo napsané.
No, samozřejmě jsme s přítelkyní počkaly do pul třetí, abychom si objednali naši topinku, na kterou jsme měly takovou chuť. Půl pět a obsluha nikde, dobře no, tak jsem se zvedla a zašla si pro jídelní lístek. Topinku nabízeli za 57,-kč, tak jsme si daly hned dvě. Po chvíli nám topinka byla naservírovana. Topinka vypadala poměrně normálně, kuřecí směs, sem tam nějaká paprička posypaná sýrem, taková klasika řekla bych. Jen je škoda, že topinka se pod tíhou směsy uplně promočila, takže kraje byly tvrdé a uprostřed místo topinky "houba".

Motorest ztratil svoji stálou klientelu, samozřejmě na takové vesnici jako je Rozhraní se vše rozkřikne a mnoho lidí se do motorestu nevrací. Toto je bohužel příklad toho, když je někdo liný a rozhodně podnikat neumí...

Za mně Motorest 60 bohužel ne.
Třeba se jednou dočkáme toho, že se motorest opět postaví na nohy (samozřejmě za jiného vedení).

Dávám 2/10b.

Odkaz na webové stránky: https://www.facebook.com/Motorest60NaRozhrani/
O nás

14. září 2016 v 11:56 | Kačena |  Úvod

Dobrý den,

nejspíš Vás bude zajímat a kladete si otázku "o čem tento blog vlastně bude?".
Blog se bude věnovat zejména restauracím, hospodám a fast foodům, které navštěvujeme a zkoušíme, abychom dané zařízení mohli buď doporučit nebo naopak Vám raději hospůdku vymluvit.
Budeme hodnotit zejména jídlo - chuť a vzhled/cenu, samozřejmě obsluhu, dobré jídlo a příjemná obsluha je základ a samozřejmě prostředí, ve kterém sedíme a jak se zde cítíme.
Nejsme žádní profíci ani kritici, jen nás zkrátka baví ochutnávat nová jídla, podělit se o názor a když tyto názory někomu pomohou v rozhodování "kam vyrazit na večeři" tak proč ne.
Zakladateli blogu jsou přítelé Kačka a Lukáš, kteří se už na Vaše odezvy, komentáře, hodnocení jak to kladné, tak i to záporné, moc těší

Motorest Apetit - Letovice

14. září 2016 v 11:34 | Kačena |  Motorest Apetit
Motorest se nachází na hlavním tahu Brno - Svitavy, takže umístění je opravdu perfektní.
Přes léto funguje příjemná zahrádka, sice za zády projíždí auta, ale není to tak strašné. Vnitřní interiér je moc hezký, stoly jsou tak akorát od sebe, takže se člověk pohodlně nají aniž by slyšel rozhovory u vedlejších stolů.
Tento motorest navštěvujeme poměrně často a to zejména z důvodu příjemné oblsuhy a dobrého jídla.
Na meníčka bývá výběr až z osmi jídel (na můj vkus je to až příliš, pak člověk neví co by si vybral), ale jestli to zákazníkům a kuchaři takto vyhovuje, tak proč ne.
Přes poledne od asi 11:30 do 14h tedy přes meníčka, není přiliš snadné se usadit a najíst se, motorest je většinou plný (není se čemu divit). Meníčka se pohybují od necelých 80,-kč do asi 147,-kč, včetně polévky, takže cena je opravdu přijatelná za ty porce, chuť jídla a velice příjemnou obsluhu.
Samozřejmě i mimo meníčka kuchař/ka vaří opravdu výborně. Ochutnávali jsme už mnoho jídel z jídelního lístku a žadnému jídlu bych snad ani nic nevytkla. Lukáš si většinou poroučí kovbojské fazole, které jsou příjemně pikantní, vzhled i chuť je na jedničku. Já si vždy objednávám něco jiného, zkoušela jsem jejich specialitu Loštickou kapsu, která je z kuřecího masa plněného tuším tvařůžky a uzeninou, i když nejsem fanda tvarůžků, tak mi tato kombinace opravdu vyhovovala. Na denní nabidce nabízí Kuřecí sendvič s bramboráčky, přelitý sýrovou omajdou. Jedině toto jídlo mě trošku zklamalo, protože to se sendvičem nemělo absolutně nic společného, ale chuť byla opět moc dobrá.
Včera jsme si tam dali Lukáš opět Kovbojské fazole a já měla chuť na Smažené žampiony s bramborovým salátem. Fazole byly jak již tradičně velice dobré, jen dle Lukáše byly příšli horké, takže musel hodně foukat. Mé žampiony byly trošičku nedosolené, ale na stole je sůl, takže z toho nebudu dělat žádnou vědu. Byla jsem hlavně zvědavá jaký bude bramborový salát, je málo restaurací, kde udělají opravdu dobrý salát a tady jsem byla příjemně překvapena, salát byl tak akorát ochucený, jen zase špětka soli, ale to je věc názoru.
Summa summárm za nás Apetit rozhodně stojí za návštěvu.

Dávám 8/10b.

Odkaz na webové stránky: http://www.apetitletovice.cz/

Úvod

14. září 2016 v 9:16 | Kateřina Janíčková

Dobrý den,


nejspíš Vás bude zajímat a kladete si otázku "o čem tento blog vlastně bude?".
Blog se bude věnovat zejména restauracím, hospodám a fast foodům, které navštěvujeme a zkoušíme, abychom dané zařízení mohli buď doporučit nebo naopak Vám raději hospůdku vymluvit.
Budeme hodnotit zejména jídlo - chuť a vzhled/cenu, samozřejmě obsluhu, dobré jídlo a příjemná obsluha je základ a samozřejmě prostředí, ve kterém sedíme a jak se zde cítíme.

Nejsme žádní profíci ani kritici, jen nás zkrátka baví ochutnávat nová jídla, podělit se o názor a když tyto názory někomu pomohou v rozhodování "kam vyrazit na večeři" tak proč ne.